סמל ישראל דוד אוסי ז"ל

ישראל דוד אוסי
לחדר נרות בן 22 בנפלו
בן ורדה ועזיז
נולד ביבנה
בי"ב בטבת תשי"ג, 30/12/1952
שרת בחיל המודיעין, חיל השריון
יחידה: גד' חה"נ אוג' 924, גד' חה"נ אוג' 924
התגייס ב-10.11.1970
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ג באדר תשל"ד, 17/3/1974
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: רפיח
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: יבנה
חלקה: 1, שורה: 1, קבר: 5.
הותיר: אב, אם, ארבעה אחים וארבע אחיות

קורות חיים

ישראל (דוד), בן ורדה ועזיז, נולד ביום י"ב בטבת תשי"ג (30.12.1952) בכפר יבנה. הוא למד בבית-הספר היסודי על-שם ביאליק ביבנה. בשל קשיי הפרנסה בבית, לא יכול היה ישראל להמשיך בלימודיו והוכרח לסייע לאביו בחנותו כדי להקל מעליו את נטל עבודתו. ישראל היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד ביבנה והיה מן הפעילים בתנועה. הוא היה חובב ספורט והשתתף בתחרויות כדורגל, שנערכו מטעם מועדוני הנוער בכפר יבנה. כן אהב מאוד מוסיקת פופ ומוסיקה לריקודים. ישראל ידע להתחבב על מבוגרים ועל בני גילו והיה מקובל מאוד על חבריו. הוא היה עליז ושמח בחלקו, אהב לעזור לזולתו, ישר ובעל מצפון, בן נאמן ומסור להוריו.

ישראל גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1970. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לנהגי משאיות כבדות והוצב לחיל המודיעין. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו, וידע לעמוד בתוקף על דעתו, אם הייתה צודקת בעיניו. בימי מלחמת יום הכיפורים שירת בחיל השריון ולחם בגזרה המרכזית של תעלת סואץ. לאחר שתמה המלחמה הוצב לאוגדת שריון חדשה שהוקמה אז.

ביום כ"ג באדר תשל"ד (17.3.1974), נפל ישראל בעת שירותו, ליד רפיח. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ביבנה. השאיר אחריו אב, אם, ארבעה אחים וארבע אחיות. הוריו תרמו לזכרו ספר-תורה לבית הכנסת שבכפר יבנה.